بهترین متد جوانسازی بدون جراحیبهترین متد جوانسازی بد ون جراحی عنوان توجه برانگیزی برای کسانی است که به حفظ زیبایی و جوانی خود اهمیت می دهند. از آن جا که این روز ها هر کسی به جوان ماندن و زیبایی صورت خود اهمیت زیادی قائل است، متد های متعددی در این زمینه به وجود آمده اند که استقبال بالایی هم دارند.

گذشت زمان و عواملی چون جاذبه ی زمین، استفاده از محصولات نا مناسب و ... منجر می شوند مثل دوران جوانی صورت شاداب و صافی نداشته باشیم و رفته رفته شاهد تغییرات چشمگیری در آن شویم؛ تغییراتی همچون افتادگی پلک ها، افتادگی غبغب، افتادگی ابرو، بروز چین چروک در قسمت های مختلف صورت اعم از دور چشم، پیشانی، گونه ها و ...

برای رفع این تغییرات و به طور کلی ... - ادامه مطلب را اینجا بخوانید

بهترین متد جوانسازی بدون جراحی


موارد مصرف سفتریاکسون

به نقل از ویکی سرا داروی سفتریاکسون یک آنتی بیوتیک متعلق به دسته ی سفالوسپورین ها است که برای درمان و مداوای عفونت‌های باکتریایی متعدد ریه یا همان پنومونی ، عفونت های پوست ، عفونت استخوان ، عفونت های مفصلی ،عفونت مجاری ادراری ، عفونت‌های درون شکمی ، عفونت‌های سیستم عصبی مرکزی ، واکنش های آلرژیک مثل کهیر و ضایعات جلدی و علائم حساسیت‌ مزمن شامل شوک آنافیلاکتیک استفاده می گردد . داروی سفتریاکسون در جلوگیری از ایجاد عفونت بعد از عمل جراحی نیز کاربرد دارد . این دارو با جلوگیری از تکثیر باکتری ها از افزایش و رشد عفونت جلوگیری می‌کند. داروی سفتریاکسون برای درمان اولیه و تجربی مننژیت ... - ادامه مطلب را اینجا بخوانید

موارد مصرف سفتریاکسون


درمان های طبیعی برای عصب سیاتیک ملتهب

عصب سیاتیک ملتهب که به نام سیاتیکا نیز شناخته می شود، به طور معمول درد شدیدی در ناحیه کمر ایجاد می کند که می تواند به باسن و پا نیز گسترش یابد. درمان های خانگی و همچنین درمان پزشکی می توانند به تسکین این ناراحتی کمک کنند.

از آنجایی که درد ناشی از عصب سیاتیک ملتهب می تواند بسیار شدید باشد، افراد بسیاری درمان های طبیعی را برای تسکین درد مد نظر قرار می دهند.

علائم سیاتیکا

سیاتیکا می تواند موجب درد، التهاب و به طور همزمان بی حسی، گزگز و ضعف در پا شود. این شرایط به طور معمول تنها یک پا را تحت تاثیر قرار می دهد.

درد سیاتیک در ناحیه کمر آغاز شده و می تواند به سمت پایین حرکت کرده و از باسن عبور کند. سپس درد می تواند به حرکت خود ادامه داده و به پشت پا گسترش یابد و حتی تا کف پا را نیز تحت تاثیر قرار دهد. احساس ناراحتی می تواند در پشت ران و ساق پا افزایش یابد.

شدت درد سیاتیک می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. در برخی موارد درد می تواند خفیف باشد در شرایطی که دیگران دردی بسیار شدید را تجربه می کنند. همچنین، برخی افراد احساس سوزش یا حتی شرایطی مانند دریافت شوک الکتریکی را تجربه می کنند.

درمان های طبیعی برای عصب سیاتیک ملتهب زردچوبه

کورکومین، ماده فعال اصلی موجود در زردچوبه، به واسطه خواص ضد التهاب، ضد درد و آنتی اکسیدانی خود فواید سلامت مختلفی را نشان داده است. بر همین اساس، این ادویه یک درمان طبیعی عالی برای انواع مختلفی از مشکلات سلامت است که موجب درد و تورم می شوند.

زردچوبه به صورت مکمل در دسترس است و همچنین شما می توانید آن را به صورت تازه مصرف کرده یا پودر آن را به غذاهای خود اضافه کنید.

افزون بر این، زردچوبه به عملکرد درست کبد کمک می کند که می تواند به بهبود دیگر جنبه های سلامت انسان کمک کند.

روغن کانابیس

روغن کانابیس که از شاهدانه تولید می شود، توانایی خود در تسکین درد را نشان داده است. کانابیدیول، ترکیبی که به آرامش اعصاب و بهبود خواب کمک می کند، عامل کلیدی در این زمینه است.

روغن کانابیس درمانی موثر است، اما برخی موارد منع مصرف آن، به عنوان مثال، در موارد آریتمی قلبی، وجود دارند. از این رو، استفاده از روغن کانابیس باید زیر نظر پزشک صورت بگیرد، به ویژه اگر داروهای تجویزی مصرف می کنید.

گینکو بیلوبا

برگ های درخت گینکو بیلوبا یا کهن‌دار به شکل مکمل برای بهبود گردش خون در مغز و اندام های انتهایی بدن مانند دست ها وپاها به فروش می رسد. از این رو، کارشناسان این محصول را برای بهبود حافظه و همچنین تسکین انواع مختلف درد و ناراحتی توصیه می کنند.

برخی مطالعات نشان داده اند که عصاره این گیاه می تواند به بازسازی عصب سیاتیک کمک کند. از این رو، شما می توانید زیر نظر پزشک از آن به عنوان یک روش درمان استفاده کنید. با این وجود، مصرف گینکو بیلوبا نباید در بلند مدت صورت بگیرد.

زعفران

زعفران از توانایی طبیعی تسکین درد و کاهش تورم برخوردار است. افزون بر این، زعفران یک آنتی اکسیدان قوی است. مطالعات مختلف نشان داده اند که زعفران می تواند درمان خوبی برای تسکین دردهایی باشد که سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار می دهند.

بنابر پزشکی سنتی هندی، زعفران باید در مقادیر کم و در ترکیب با شیر استفاده شود. با این وجود، امروزه عصاره زعفران و مکمل های آن نیز در دسترس هستند که امکان مصرف دوزهای دقیق‌تر را فراهم می کنند.

درمان های طبیعی برای عصب سیاتیک ملتهب


راهنمای استفاده از انواع ماسک

از زمان شروع همه‌گیری کرونا نهاد‌های علمی و پزشکی در جهان و ایران دستورالعمل‌های مختلفی در مورد اهمیت استفاده از ماسک اعلام کرده‌اند، مدتی گفته شد که زدن ماسک فقط برای افرادی که نشانه‌های بیماری دارند الزامی است، اما در حال حاضر تازه‌ترین اطلاعیه سازمان بهداشت جهانی آمده می‌گوید که همه هنگام حضور در محیط‌های عمومی باید از ماسک استفاده کنند چه نشانه‌های بیماری داشته باشند چه هیچ نشانه‌ای در آن‌ها وجود نداشته باشد.

این سازمان تأکید کرده که حتی اگر به ماسک‌های بهداشتی دسترسی ندارید از ماسک‌های دست‌دوز که شسته و ضدعفونی شده‌اند استفاده کنید. همین موضوع هم یک بار دیگر باعث شده که سؤال‌های زیادی در مورد انواع ماسک، مدت‌زمان استاندارد مصرف و کاربرد هر کدام به وجود بیاید.

ماسک‌های بیمارستانی عادی

این ماسک‌ها را خیلی از ما در بیمارستان‌ها بار‌ها دیده‌ایم و حتی در روز‌هایی که آلودگی هوا زیاد بوده خودمان هم از آن‌ها استفاده کرده‌ایم، ماسک‌های مستطیل شکلی که از دو یا سه لایه تشکیل شده‌اند و در برابر ذرات نسبتاً درشت معلق در هوا مقاوم هستند مخصوصاً ترشحات دهان و بینی، برای همین هم از این ماسک‌ها در بیمارستان استفاده می‌شود. به گفته سازمان بهداشت جهانی استفاده از این ماسک به‌ویژه برای کسانی که عطسه و سرفه می‌کنند ضروری است. از طرفی، چون قیمت این ماسک از بقیه ارزان‌تر است برای این دسته از افراد مقرون به صرفه‌تر است، چون وقتی عطسه و سرفه دارید بهتر است ماسک‌تان را زودتر دور بیندازید. طبق دستورالعمل‌ها اگر رطوبت به بخش بیرونی ماسک نفوذ نکرده باشد شما می‌توانید تا سه ساعت از این ماسک‌ها استفاده کنید، اما بعد از آن به هر حال باید آن‌ها را دور بیندازید.

ماسک‌های فیلتردار سری n

ماسک‌های این سری که ما در هفته‌های اخیر با نوع n۹۵ آن بیشتر از بقیه آشنا شده‌ایم، مقاومت بیشتری در برابر ذرات ریز معلق در هوا دارند و ذرات درشت‌تر از ۳.۰ میکرون را از خود عبور نمی‌دهند برای همین هم ماسک بسیار مناسبی برای مقابله با کرونا محسوب می‌شوند که درشت‌تر از ۰.۳ میکرون است. عدد ۹۵ که کنار حرف n در اسم آن دیده می‌شود یعنی این ماسک می‌تواند تا ۹۵ درصد مانع از ورود ذرات معلق شود. یک نوع دیگر از این ماسک هم این روز‌ها به لطف کرونا در داروخانه‌ها دیده می‌شود با نام n۹۹ که تا ۹۹ درصد در مقابل ذرات درشت‌تر از ۰.۳ میکرون مقاوم است. طبیعتاً این ماسک‌ها از شما در برابر کرونا محافظت بیشتری می‌کنند، اما قیمت بسیار بیشتری هم دارند. نکته خوشحال‌کننده اینکه از آن‌ها می‌توان برای مدت زمان طولانی‌تری استفاده کرد. یعنی این ماسک‌ها تا هشت ساعت می‌توانند روی صورت شما باقی بمانند مگر اینکه خیس شوند یا با مواد روغنی تماس داشته باشند.

ماسک‌های فیلتردار سری p و r

این ماسک‌ها تمام مشخصات ماسک‌های سری n را دارند و دقیقاً با همان پوشش ۹۵، ۹۹ و ۱۰۰ درصدی دسته‌بندی می‌شوند با این مزیت که در برابر روغن هم مقاوم هستند و بیشتر کاربرد صنعتی دارند؛ بنابراین مراقب باشید که این ماسک‌ها را که بسیار گران‌قیمت‌تر از دو نوع قبلی هستند، به عنوان ماسکی که می‌تواند از شما محافظت بیشتری داشته باشد نخرید مگر اینکه در محیطی کار می‌کنید که مواد روغنی زیادی وجود دارد و به این ترتیب بخواهید ماسک مناسب‌تری داشته باشید. مدت زمان استفاده از این ماسک‌ها هم همان حداکثر هشت ساعت است.

ماسک فیلتردار کربن اکتیو یا همان کربن‌دار

در این نوع ماسک‌ها لایه‌ای از کربن فعال شده (کربن اکتیو) به‌کار رفته که باعث می‌شود ذرات بسیار بسیار ریز، یعنی کوچک‌تر از ۰.۳ میکرون هم امکان عبور از آن را نداشته باشند، اما این معنی بهتر بودن استفاده از آن‌ها در روز‌های کرونایی نیست بلکه تخصص این ماسک‌ها جلوگیری از ورود انواع گاز‌ها و بو‌های نامطبوع شیمیایی است که ماسک‌های دیگر امکان مقاومت در برابر آن‌ها را ندارند پس لازم نیست برای تهیه آن‌ها هم توی خرج بیفتید.

جالب اینکه بعضی از این ماسک‌ها به‌صورت بدون فیلتر هم تولید می‌شوند که قیمت پایین‌تری دارند و تنها تفاوت آن‌ها با ماسک‌های فیلتردار این است که نفس کشیدن با ماسکی که فیلتر دارد، آسان‌تر است. پس اگر ماسکی با بسته‌بندی معتبر دیدید که اسامی مانند n۹۵، n۹۹ و … داشت، اما فیلتر نداشت فکر نکنید تقلبی است.

چه زمانی باید ماسک را فوراً دور انداخت؟

طبق دستورالعمل‌هایی که تولیدکننده‌های ماسک‌ها منتشر می‌کنند و همین‌طور دستورالعملی که مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در بهمن ماه پارسال منتشر کرد، اگر اتفاقات زیر افتاد، حتی در صورتی که مدت زمان استاندارد برای استفاده از ماسکتان تمام نشده بود باید آن را دور بیندازید:

* اگر قالب کاسه‌ای‌شکل ماسک فرم خود را از دست داده باشد و روی صورت‌تان به‌طور محکم نچسبد و باعث نشت هوای بیرون به درون ماسک شود. * اگر با وجود زدن ماسک روی صورت، بو‌های اطراف را کاملاً احساس می‌کنید. * اگر فیلتر ماسک کثیف شده باشد و آلودگی‌ها و گرد و غبار روی سطح آن دیده شود که قابل تمیز شدن نباشند.

ماسک‌های خانگی یا انواع دست‌دوز

در شرایط فعلی خیلی‌ها توان تهیه ماسک را ندارند، از طرف دیگر استفاده از ماسک‌های دست‌دوز هم خیلی مد شده است. به هر حال اگر از این ماسک‌ها استفاده می‌کنید باید دقت زیادی در شستشوی آن‌ها به خرج بدهید و آگاه باشید که اغلب این ماسک‌ها در مواجهه با بیماران مخصوصاً آن دسته از بیمارانی که عطسه یا سرفه می‌کنند نمی‌توانند از شما محافظت کنند.

نکاتی که باید رعایت کنید

یک‌سری توصیه هم وجود دارد که فارغ از نوع ماسکی که می‌زنید باید خودتان را ملزم به رعایت آن‌ها بدانید وگرنه همان بهتر که اصلاً ماسک نزنید تا دچار احساس تقلبی در امان بودن نشوید و حتی خودتان را در معرض خطر بیشتر قرار ندهید. ماسک را به درستی روی صورت‌تان بگذارید، نه بالاتر و نه پایین‌تر از جای درست. در مورد ماسک‌های ساده، قسمتی که روی بینی‌تان می‌آید و در آن تکه‌ای انعطاف‌پذیر وجود دارد، فشار دهید تا درست روی بینی کیپ شود. قسمت پایینی را هم درست تا زیر چانه‌تان بکشید.

* اگر ریش یا سبیل بلند دارید که باعث درز کردن هوا از زیر ماسک می‌شود بهتر است قید یکی از آن‌ها را بزنید، یا ریش و سبیل یا ماسک. * به هیچ‌وجه دست خیس یا کثیف را به ماسک نزنید، رطوبت ماسک را آسیب‌پذیر می‌کند و آلودگی هم که معلوم است چه کار‌هایی می‌تواند بکند. * برای برداشتن ماسک اول دستانتان را بشویید و بعد آن را از بخش بند‌ها از روی صورت‌تان جدا کنید، به سطح بیرونی ماسک دست نزنید، با این کار نه‌تن‌ها ممکن است ماسک را آلوده کنید بلکه در مورد ماسک‌های محکم‌تر ممکن است فرم آن‌ها را به هم بریزید. * برای بچه‌ها ماسک با سایز کوچک‌تر که مخصوص آنهاست تهیه کنید.

راهنمای استفاده از انواع ماسک


کرم رفع ترک بدن سینره

خانمهایی که تجربه بارداری داشته اند یا خانمهایی که رشد ناگهانی و افزایش حجم عضلانی را در دوران جوانی تجربه می کنند کاملا با ترک های پوستی یا استرچ مارک ها آشنا هستند. و این ترک ها زمانی ایجاد می شود که پوست در نتیجه رشد سریع بافت زیرینش خیلی کشیده شده و این امر منجر به پارگی و گسستگی در پوست می گرددکه به شکل خطوط استرچ مارک نمایان می شوند. این خطوط ایجاد شده در پوست می توانند خیلی عمیق باشند و غالبا رهایی از آنها کار سختی ست.

استرچ مارک ها یا ترک های پوستی از رایج ترین مشکلات پوستی در خانمها هستند. این ترک ها ممکن است نتیجه بارداری، رشد ناگهانی، چاقی یا افزایش حجم عضلانی زیاد و سریع در نتیجه ورزش کردن باشد. این ترک های پوستی معمولا در منطقه شکمی، رانها، یا حتی بازوها رایج تر هستند. استرچ مارک ها همچنین می توانند در برخی موارد روی بافت سینه و باسن نیز ایجاد شوند. با اینکه اکثر خانم ها دارای این ترک های پوستی رایج هستند ولی همه به دنبال روشی برای رهایی از آنها می باشند. انواع متنوعی از کرم های برطرف کننده استرچ مارک در بازار وجود دارد که از بین بردن این خطوط عمیق از بافت پوست را تضمین می کنند. با این وجود که همه کرم های استرچ مارک مشابه نیستند نباید کرم های پیشگیری کننده از استرچ مارک را با کرم های مرطوب کننده ای که ترک های پوستی را بعد از ایجاد، محو می کنند اشتباه گرفت. در حالی که برخی از این کرم ها می توانند هم برای پیشگیری و هم درمان استرچ مارک موثر باشند و برخی دیگر تنها برای یکی از این اهداف یعنی پیشگیری یا درمان طراحی شده اند.

ما در اینجا تعدادی از قابل اطمینان ترین و موثرترین کرم های از بین برنده ترک های پوستی یا استرچ مارک ایرانی و خارجی را گردآوری کرده ایم که شما می توانید با توجه به نوع ترک ها و بودجه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. از آنجایی که بهترین کرم برای هر فرد بستگی به نوع پوست منحصر بفرد او، وضعیت بارداری(باردار بودن یا نبودن)، محدودیت های مالی و عمق استرچ مارک های وی دارد، لیست پیشنهادی ما به ترتیب خاصی چیده شده است. ما در این مقاله اطلاعات جزئی را در مورد هر کرم فراهم کرده ایم که شما می توانید تصمیم آگاهانه ای در مورد انتخاب بهترین درمان متناسب با نیازهای مراقبت پوستی خود بگیرید. خانم های باردار ممکن است به دو درمان متفاوت نیاز پیدا کنند، زیرا برخی از محصولات تنها برای استفاده در ماههای اول بارداری توصیه می گردند، درحالیکه برخی دیگر برای استفاده در سه ماهه آخر بارداری تایید شده اند.

۱٫روغن رفع ترک بدن سینره

روغن رفع ترک بدن سینره

ترکیبی از روغن های گیاهی، مواد ضد التهاب طبیعی، اسیدهای چرب ضروری و ویتامین ها می باشد که با کمک به بازسازی پروتئین های ساختمانی پوست و ترمیم ساختار سه بعدی آن، خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد و از ایجاد استرچ مارک پیشگیری می کند. وجود مواد ضد التهاب طبیعی در این محصول باعث کاهش خارش و التهاب پوست می گردد و مواد مرطوب کننده به کار رفته در آن علاوه بر حفظ رطوبت و رفع خشکی و کشیدگی پوست، خواص بیومکانیکی پوست را نیز بهبود می بخشد.

فاقد مواد نگهدارنده، پارابن ها، رنگ و مواد حساسیت زا می باشد و جذب سریع آن از لک شدن لباس پس از استفاده جلوگیری می نماید. از این روغن می توان جهت پیشگیری از ایجاد ترک های پوستی در مواردی مانند افزایش سریع وزن و بدنسازی نیز استفاده نمود.

ترکیبات موثر:

  • روغن آرگان: روغن آرگان یکی از کمیاب ترین روغن های طبیعی است که دارای خاصیت ترمیم کنندگی قوی می باشد. این روغن سرشار از ویتامین E طبیعی و اسیدهای چرب امگا ۳ و ۶ است که به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست و تغذیه و نوسازی آن کمک می کند.
  • کره کاکائو: کره کاکائو مرطوب کننده ای قوی است که در درمان خشکی و خارش پوست به ویژه در دوران بارداری موثر است. این ماده به سرعت جذب می شود و با افزایش قابلیت ارتجاعی پوست مانع از ایجاد ترک های پوستی می شود.
  • روغن گل مغربی: این روغن ساخت پروتئین های پوست را افزایش می دهد و باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست می گردد. روغن گل مغربی علاوه بر خواص جوان کننده و ضد چروک، با خاصیت رطوبت رسانی قوی از ایجاد خشکی و کشیدگی پوست جلوگیری می کند.
  • روغن هسته انگور فرنگی: مقادیر فراوان ویتامین C و آنتی اکسیدان موجود در روغن هسته انگور فرنگی از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند و با خاصیت مرطوب کنندگی قوی به لطافت و شادابی پوست کمک می کند. این روغن همچنین با تحریک کلاژن سازی سبب بازسازی و ترمیم پوست آسیب دیده می شود.
  • روغن جوانه گندم: روغن جوانه گندم سرشار از ویتامین های A، D و E است و اثرات ترمیم کنندگی و مرطوب کنندگی دارد. این روغن خارش ناشی از خشکی پوست را از میان می برد و اثرات آنتی اکسیدانی نیز دارد. روغن جوانه گندم نوسازی پوست را تسریع نموده و صدمات ناشی از کشش ناگهانی پوست در دوران بارداری را ترمیم می نماید.

این کرم استرچ مارک بهترین محصول برای: خانمهایی است که به دنبال محصولی ایرانی و مطمئن برای پیشگیری از ترک های پوستی، خانمهایی که به دنبال محصولی باقیمت مناسب هستند.

۲٫کرم رفع ترک بدن سینره

کرم رفع ترک بدن سینره

کرم رفع ترک بدن سینره محصولی جدید و موثر در پیشگیری و درمان استرچ مارک است. این کرم با بکارگیری مکانیزم های مختلف از خارش و التهاب و در پی آن از تخریب ساختار درونی پوست جلوگیری می کند و از سوی دیگر به بازسازی لایه های درونی پوست می پردازد. بهره گیری از گلیکوزیدهای گیاهی حاصل شده از گیاه سنتلا و سایجسبکیا به همراه پپتیدهای فعال و پروتئین های هیدرولیز شده سویا در کنار هم، این امکان را فراهم می کنند تا پوست قدرت بازسازی خود را بازیابد و به ترمیم قسمت های آسیب دیده خود بپردازد. کرم رفع ترک بدن سینره علاوه بر کاهش چشمگیر عمق و وسعت ترک های بدن، رنگ آنها را نیز به حالت طبیعی بازمی گرداند.

ترکیبات موثر کرم رفع ترک بدن سینره

  • روغن رز وحشی یا Rose Hip Oil: این روغن سرشار از اسیدهای چرب ضروری، ویتامین های E و پرو ویتامین A است. پروویتامین A موجود در این روغن اثری شبیه به رتینوئیک اسید دارد و باعث تسریع نوسازی پوست می گردد. اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ و ۶ و ۹ نیز تاثیر قابل ملاحظه ای در ترمیم و بازسازی پوست دارند. همچنین روغن رز وحشی دارای خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی می باشد.
  • عصاره گیاه سایجسبکیا : عصاره این گیاه از دیرباز برای ترمیم زخم ها و رفع التهاب مورد استفاده قرار می گرفته است. داروتوساید موجود در این عصاره از ایجاد التهاب و در نتیجه فعال شدن بسیاری از آنزیم های پوست مانند کلاژناز و الاستاز جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید

خواص آبلیمو

لیمو یک میزبان خوب برای انواع مواد شیمیایی گیاهی است که به تنهایی ۶۴ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین C را برطرف می کند. این تنها یک فایده از خواص بی نظیر این میوه است. لیمو یک آنتی اکسیدان قوی است که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و مقاومت در برابر بیماری ها می شود. آبلیمو یک نوشیدنی فوق العاده برای شروع روز شما است. تنها کافی است که کمی آب را بجوشانید و پس از اینکه کمی خنک شد تکه های لیمو را در آن بیاندازید!

خواص آبلیمو برای سلامتی

آبلیمو برای آکنه

اگر صورت و بدن شما جوش می زند حتما آبلیمو بنوشید. آبلیمو دارای خواص آنتی باکتریال است که باکتری های آکنه زا را از بین می برد. اگر آب را هم در کنار آبلیمو به عنوان تصفیه کننده بدن از سموم استفاده کنید که نسخه بی نظیر و ارزان و عالی برای از بین بردن جوش هایتان خواهید داشت. همچنین می توانید از آبلیمو به عنوان شوینده صورت نیز استفاده کنید. اسید سیتریک موجود در آبلیمو یک لایه بردار عالی است که موجب حذف سلول های مرده پوست که موجب بسته شدن منافذ و چرب شدن پوست و در نتیجه بروز جوش می شوند، می شود!

تاثیر آبلیمو در کاهش وزن

قبل از هر چیز باید بگویم می توانید آبلیمو را جایگزین هر نوشیدنی پر از شکر و پر کالری دیگر کنید و از آن لذت ببرید. علاوه بر این نوشیدن آب لیمو یک راه عالی برای افزایش متابولیسم بدن است.

از آن جایی که هیدراته بودن بدن انسان اولین شرط برای افزایش سوخت و ساز بدن است، پس لازم است که افراد در طول روز به اندازه کافی آب بخورند. برخی ممکن است از خوردن آب خالی چندان لذت نبرند. بنابراین توصیه می کنیم کمی آبلیمو در آب چکانده و علاوه بر مزه عالی آن، سوخت و ساز بدن تان را چندین برابر کنید.

رفع سنگ کلیه

اگر حتی یکبار درد ناشی از سنگ کلیه را تجربه کرده باشید می دانید که این درد از وحشتناک ترین دردهایی است که یک انسان ممکن است تحمل کند! اما خوشبختانه سیترات موجود در آبلیمو یک ماده بی نظیر و طبیعی برای شکستن سنگ کلیه در بدن و حتی جلوگیری از تشکیل سنگ است. سیترات ماده ای است که در ساخت داروهای سنگ کلیه استفاده می شود. شما قرص ها را کنار بگذارید و به جای ان سیترات را از منبع اصلی ان در طبیعت دریافت کنید.

تقویت سیستم ایمنی

اگر زیاد سرما می خورید و یا زیاد بیمارمی شوید این به معنی ضعف سیستم ایمنی بدن تان است. آبلیمو با دارا بودن مقادیر بسیار زیاد ویتامین C سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. بدن انسان در هنگام مواجهه با استرس دچار ضعف سیستم ایمنی به علت کاهش ویتامین C بدن با افزایش کورتیزول، می شود. در این مواقع بیشتر آبلیمو مصرف کنید.

آنفلونزا و سرما خوردگی

اگر سرما خورده اید نوشیدن آبلیمو در بهبود شما نقش بزرگی خواهد داشت. کمی عسل هم به نوشیدنی تان اضافه کنید تا با کمک خواص آنتی باکتریال عسل در چشم بهم زدنی احساس بهبودی کنید.

کاهش التهاب

ویتامین C موجود در لیمو اثرات ضد التهابی قوی دارد. به همین دلیل است که در بیماری های التهابی نظیر آسم در کنار درمان های دیگر لیمو نیز تجویز می شود. همچنین لیمو موجب کاهش التهاب مفاصل از طریق کاهش تجمع اوریک اسید در مفاصل نیز می شود.

درد عضلات

نوشیدن آبلیمو بعد از ورزش می تواند بدن شما را با رساندن مواد مغذی مورد نیاز بازسازی کند. همچنین آبلیمو از تجمع اسید لاکتیک در بدن که موجب درد عضلات بعد از ورزش کردن می شود، جلوگیری می کند.

مسمومیت غذایی

اگر می خواهید که مسموم نشوید، مخصوصا اگر در سفر هستید حتما آب لیمو بنوشید. اسید موجود در آب لیمو یک دشمن بزرگ برای باکتری های مسموم کننده هستند. حتی اگر مسموم هم شده اید باز هم آبلیمو به شما کمک فراوانی می کند.

رفع بیماری ریفلاکس معده

در ریفلاکس اسید معده به لوله ورود غذا راه پیدا می کند. سوزش لوله گوارشی، سوزش سر دل و طعم اسید در دهان از علائم دیگر این بیماری است. آبلیمو به لطف کربنات کلسیم موجود در آن که خنثی کننده اسید معده است این بیماری را درمان کرده و سوزش و درد و التهاب قفسه سینه را کاهش داده و همچنین PH بدن را نیز تنظیم می کند.

خواص آبلیمو


آیا ویروس کرونا بعد از شستشوی لباس از بین می رود

گسترش کروناویروس جدید در جهان همچنان ادامه دارد و مردم اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه بیشتری را برای کاهش خطر ابتلا به بیماری و حصول اطمینان از این که محیط خانه آنها عاری از ویروس است، انجام می دهند. دیگر همه ما می دانیم که باید دست های خود را به خوبی با آب و صابون برای حداقل ۲۰ ثانیه بشوییم اما درباره پاکسازی چیزهای دیگر، مانند لباس، شرایط چگونه است؟

به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، کروناویروس جدید معمولا از طریق قطرات تنفسی ناشی از عطسه یا سرفه یک فرد آلوده منتقل می شود، اما به این نکته اشاره داشته که ویروس ممکن است برای ساعت ها تا روزها روی سطوح ساخته شده از مواد مختلف، از جمله لباس باقی بماند.

اگرچه همچنان به طور دقیق مشخص نیست اما کروناویروس جدید ممکن است برای چند ساعت تا شاید یک روز روی لباس باقی بماند. این تا حد زیادی به شرایط محیطی بستگی دارد زیرا دما و رطوبت می توانند بر رشد ویروس تاثیرگذار باشند.

با این وجود، به نظر نمی رسد که لباس ها به عنوان یک ابزار اصلی گسترش برای کروناویروس جدید عمل کنند. اما ما با ویروسی جدید مواجه هستیم که اطلاعات کاملی درباره آن نداریم و از این رو، حفظ ایمنی و انجام اقدامات احتیاطی همچنان بهتری گزینه محسوب می شود.

هر چند وقت یک بار باید لباس های خود را بشوییم؟

اگر جواب آزمایش هیچ یک از افراد حاضر در خانه شما برای کروناویروس جدید مثبت نبوده یا هیچ علائمی از بیماری را ندارند، شما می توانید طبق روال عادی لباس های خود را بشویید.

اما اگر از خانه خارج شده اید، به عنوان مثال، برای خرید، و افراد اطراف شما از دستورالعمل های فاصله گیری اجتماعی پیروی نکرده اند ( حفظ فاصله حداقل ۲ متری)، شستشوی لباس ها پس از بازگشت به خانه در ماشین لباسشویی اقدام خوبی است.

پژوهش انجام شده توسط موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا نشان داده است که برخی ویروس ها می توانند برای دو تا سه روز روی پلاستیک و استیل ضد زنگ، برای ۲۴ ساعت روی مقوا و برای چهار ساعت روی مس فعال باقی بمانند. از آنجایی که زیپ، دکمه یا بخش های دیگر لباس شما ممکن است از این مواد ساخته شده باشند، این احتمال وجود دارد که ویروس را با خود به داخل خانه ببرید.

در مورد لباس هایی که توسط فرد بیمار پوشیده شده اند، شرایط چگونه است؟

اگر فردی در خانه شما به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده یا مشکوک به ابتلا به بیماری است، باید اقدامات احتیاطی بیشتری را برای شستشوی لباس ها و همچنین حوله ها و اقلام دیگر مانند ملحفه و روبالشی مد نظر قرار دهید.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا پوشیدن دستکش یک بار مصرف هنگام حمل لباس های کثیف یک فرد بیمار و دور انداختن دستکش ها به روشی درست بلافاصله پس از استفاده را توصیه کرده است. پس از درآوردن دستکش ها باید دست های خود را نیز بلافاصله پاکسازی کنید. اگر از دستکش استفاده نکرده اید، بلافاصله دست های خود را با آب و صابون بشویید. همچنین، از تکان دادن لباس های آلوده پرهیز کنید زیرا ممکن است ویروس را در هوا پراکنده کنید.

لباس ها باید بر اساس دستورالعمل ارائه شده از سوی تولیدکننده و با استفاده از گرم‌ترین دمای آب ممکن که به لباس ها آسیب نمی رساند، شسته شوند. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، شستشوی لباس های یک فرد بیمار همراه با لباس های افراد دیگر مشکلی ندارد زیرا شستشو در ماشین لباسشویی با مواد شوینده به از بین رفتن ویروس ها منجر خواهد شد. اما سبد نگهداری لباس ها پس از تماس با لباس های فرد بیمار باید شسته و ضد عفونی شود.

آیا امکان شستشوی لباس ها با دست وجود دارد؟

هیچ توصیه ای مبنی بر این که نباید لباس ها را در خانه با دست شست وجود ندارد اما با استفاده از یک ماشین لباسشویی می توانید به دماهای بسیار بالاتری برای شستشوی لباس ها دست یابید.

آیا ویروس کرونا بعد از شستشوی لباس از بین می رود


عمل های زیبایی غیر تهاجمی در شیراز

عمل های زیبایی غیر تهاجمی به عمل هایی گفته می شود که در آنها جراحی های شدید زیبایی صورت نمیگرد و برای رفع نواقص سطحی مورد استفاده قرار می گیرد.

این عمل ها به دلیل هزینه مناسب، سهولت و نداشتن عوارض جانبی مورد توجه بوده و در بین عموم افراد جامعه بخصوص بانوان بسیار محبوب است.

تزریق ژل، فیلر و بوتاکس و همچنین لیزر موهای زائد جز عمل های زیبایی غیر تهاجمی شناخته می شود و در شهر شیراز مراکز و کلینیک های بسیار زیادی به انجام این خدمات می پردازند.

تزریق ژل در شیراز

چرا باید برای تزریق ژل به دنبال بهترین کلینیک تزریق ژل شیراز باشیم؟

تزریق ژل همانگونه که گفته شد، یک روشی غیر تهاجمی محسوب می شود که هدف آن بازگرداندن و افزایش حجم صورت، افزایش حجم لب ها، کاهش چین و چروک و … می باشد.

همشهریان عزیز که علاقه به انجام این کار دارند، می توانند به بهترین مراکز تزریق ژل شیراز مراجعه نمایند.

تزریق ژل بسیار مورد توجه مردم شیراز می باشد و کلینیک های زیبایی زیادی در سطح این شهر به ارائه این خدمات می پردازند.

روش های زیبایی هرکدام دارای مزایای خاص خود هستند؛ مزایای تزریق ژل به شرح زیر است:

مشاهده نتایج بلافصله بعد از انجام عدم نیاز به جراحی زیبایی نداشتن دوره نقاهت و استراحت درصد بالای رضایت عدم نیاز به بیهوشی قابل اجرا در یک جلسه قابلیت برگشت پذیری در صورت عدم رضایت دارای تاییدیه ایمنی و سلامت از وزارت بهداشتی لیزر موهای زائد در شیراز

چرا باید برای لیزر موهای زائد به دنبال بهترین مرکز لیزر شیراز باشیم؟

روش های متعددی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد؛ مانند اصلاح با تیغ، استفاده از پودر و کرم های موبر، اپیلاسیون و … که هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند. در سال های اخیر روشی جدید و بی خطری برای از بین بردن موهای زائد بدن مورد استفاده قرار می گیرد که با استفاده از لیزر انجام می شود؛ که علاوه بر بی خطر بودن آن، می تواند موهای زائد را بصورت دائمی از بین ببرد.

در شهر شیراز مراکز لیزر موهای زائد بسیاری وجود دارد و برای جواب گرفتن از این روش رعایت نکات زیر توسط مراکز لیزر مهم است. به همین دلیل پیدا کردن یک مرکز لیزر خوب بسیار اهمیت خواهد داشت.

بصورت کلی اگر فرد مشکل هورمونی نداشته باشد و زیر نظر متخصص پوست و با استفاده از دستگاه های استاندارد اقدام به لیزر موهای زائد کند، امکان نتیجه نگرفتن نزدیک به صفر خواهد بود.

برای نتیجه بهتر از لیزر موهای زائد توجه به موارد زیر ضروری است:

مشکلات هرمونی انتخاب صحیح دستگاه لیزر انتخاب صحیح درجه لیزر تکمیل دوره درمان

در صورتی که موراد بالا بصورت کامل رعایت شوند، حتما نتیجه مطلوبی از لیزر خواهید گرفت.

بانک مشاغل شیراز

وبسایت کارشد به عنوان بانک مشاغل شیراز دارای اطلاعات کاملی از مشاغل و لیست کامل کسب و کارهای شهر شیراز است. در کارشد اطلاعات مورد نیاز شما برای هر شغل مانند آدرس، شماره های تماس، شبکه های اجتماعی، نقشه، مسیریابی و … تهیه شده است.

در وبسایت کارشد شما می توانید با جستجو بر اساس نیاز و خواسته خود یا حتی محله و خیابان، کسب کار های مورد نظر خود را پیدا کنید و از خدمات آنها بهره مند شوید.

همچنین در وبسایت کارشد شما می توانید بر اساس فیلتر های نمایش در بخش گروه های شغلی بهترین و محبوب ترین مشاغل را از نظر کاربران پیدا کنید و با مراجعه به آنها از خدمات آنها استفاده کنید.

عمل های زیبایی غیر تهاجمی در شیراز

آیا شستشوی منظم بینی با محلول سالین به پیشگیری از کروناویروس جدید کمک می کند؟

آیا شستشوی منظم بینی با محلول سالین به پیشگیری از عفونت با کروناویروس جدید کمک می کند؟

خیر. شواهدی مبنی بر این که شستشوی منظم بینی با سالین از افراد در برابر عفونت با کروناویروس جدید محافظت می کند، وجود ندارد.

شواهدی محدود درباره این که شستشوی منظم بینی با سالین می تواند به افراد در بهبود سریع‌تر سرماخوردگی کمک کند، وجود دارد.

با این وجود، شستشوی منظم بینی تاثیری در پیشگیری از عفونت های تنفسی نشان نداده است.

آیا شستشوی منظم بینی با محلول سالین به پیشگیری از کروناویروس جدید کمک می کند؟


آیا آنتی بیوتیک ها در پیشگیری و درمان کروناویروس جدید موثر هستند؟

آیا آنتی بیوتیک ها در پیشگیری و درمان کروناویروس جدید موثر هستند؟

خیر. آنتی بیوتیک ها اثری بر ویروس ها ندارند و تنها با باکتری های مبارزه می کنند.

کووید-۱۹ یک ویروس است، از این رو، آنتی بیوتیک ها نباید به عنوان ابزاری برای پیشگیری یا درمان استفاده شوند.

با این وجود، اگر به واسطه کووید-۱۹ در بیمارستان بستری شده اید، ممکن است آنتی بیوتیک دریافت کنید زیرا احتمال بروز عفونت های باکتریایی وجود دارد.

آیا آنتی بیوتیک ها در پیشگیری و درمان کروناویروس جدید موثر هستند؟